نی نی فور
helma 10 روز پیش
بازدید 41 بدون دیدگاه

افزایش شانس بارداری خود را چگونه انجام دهیم؟

عواملی که می توانند بر افزایش شانس بارداری تاثیر بگذارند

شما با خوشحالی ازدواج کرده اید و می خواهید خانواده خود را گسترش دهید. اما به نظر می رسد که داشتن فرزند برای شما سخت به نظر می رسد. خب، امید خود را از دست ندهید. علت بارور نشدن خود را شناسایی کرده و افزایش شانس بارداری را بالا ببرید.

در این مقاله، نکاتی برای بهبود شانس باروری ارائه می کنیم. چندین تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی تان می تواند این مشکل را حمل کند. به خواندن این متن ادامه دهید.

5نکته برتر برای بهبود شانس باروری

به دلایل مختلف از جمله ناباروری مرد و زن، باروری ممکن است مشکل شده و یا با تاخیر مواجه شود. در این قسمت، چندین عامل وجود دارد که می تواند افزایش شانس بارداری شما را تحت تاثیر قرار دهد:

رژیم غذایی سالم برای افزایش شانس بارداری :

ناگفته نماند که یک رژیم غذایی سالم کلید زندگی سالم است. همین امر در مورد لقاح نیز صادق است. بدنی که دارای منابع غنی از مواد مغذی، ویتأمین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز برای عملکرد صحیح باشد باروری بهینه را فراهم می‌کند.

نه تنها یک رژیم غذایی سالم به باروری شما کمک می‌کند بلکه احتمال بیشتری برای حفظ وزن سالم خواهید داشت که یکی دیگر از عوامل مهم در موفقیت باروری است. بهترین دستورالعمل رژیم غذایی ما را دنبال کنید تا‌ایده‌ای در مورد آنچه باید بخورید تا شانس باردار شدن را افزایش دهید.

افزایش شانس بارداری

ترک سیگار:

سیگار کشیدن می‌تواند باروری شما را تا 40 درصد کاهش دهد. قبل از شروع تلاش برای باردار شدن با ترک سیگار شانس باردار شدن را افزایش دهید. ممکن است سریعتر از آنچه انتظار دارید باردار شوید! اگر سیگاری هستید و در باردار شدن با مشکل مواجه شده‌اید ترک آن ممکن است تنها پاسخی باشد که به دنبال آن بوده‌اید.

 الکل را کنار بگذارید:

همانطور که الکل زیاد می‌تواند به جنین در حال رشد آسیب برساند می‌تواند بر باروری نیز تأثیر بگذارد. بنابراین تلاش مشترک خود را برای کاهش مصرف الکل در ماه‌های تولد نوزاد خود انجام دهید.

 تناسب اندام:

زمانی را برای بالا بردن سطح ورزش خود در نظر بگیرید و به بدن خود کمک کنید تا به اندازه کافی قوی و مناسب برای حمل نوزاد شود. برای افزایش شانس باردار شدن نیازی نیست وارد یک برنامه ورزشی سختگیرانه شوید.

 موقعیت‌های جدید را امتحان کنید:

بسیاری از زوج‌هایی که برای باردار شدن مشکل داشته‌اند هر بار که رابطه جنسی دارند احساس استرس و فشار می‌کنند. پوزیشن‌های جدید می‌تواند تغییری در روال بارداری شما ایجاد کند که می‌تواند حواس پرتی را از هدف شما برای بچه دار شدن منحرف کند.

با امتحان کردن چند مورد از این پوزیشن‌های جنسی دوباره رابطه جنسی را سرگرم‌کننده کنید و دوباره با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید.

نتیجه گیری:

ناباروری یک مشکل غیر قابل حل نیست. اما به عنوان زن و شوهر، باید با انتخاب های درست سعی در عملی کردن آن داشته باشید. اگر قادر به باروری به صورت طبیعی نیستید، همیشه می توانید به دنبال فن آوری های تولید مثل کمکی مانند لقاح مصنوعی یا حتی رحم اجازه ای باشید.

برای راهنمایی بیشتر با پزشک یا یک متخصص باروری صحبت کنید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *