0

توصیه‌هایی برای قبل از پدر شدن و 4 فرمول مهم

توصیه‌هایی برای قبل از پدر شدن
بازدید 86

وقتی آن‌ها نوزاد هستند گریه آن‌ها ما را در شب بیدار نگه می‌دارد. بعداً شیطنت‌های نوجوانانه آن‌ها ممکن است خواب بیشتری را از ما بگیرند. برخی از ما در مشاغلی که از آن متنفریم می‌مانیم تا بچه‌هایمان هرگز فکر نکنند که وعده غذایی بعدی‌شان از کجا می‌آید.  قبل از پدر شدن و اولین تجربه پدر شدن  Preparing for Fatherhood یک لحظه خاص و مهم در زندگی است .

در این لحظه داشتن آمیزه ای از احساسات ، از شادی خالص تا وحشت کامل، طبیعی است .ما می‌توانیم با والدین خود بر سر مسائلی مانند کار‌های خانه و نظم و انضباط بجنگیم. این استرس‌ها و فداکاری‌ها می‌توانند دردناک باشند. در حالی که اهداف می‌تواند متفاوت باشد اما مطالعات اخیر نشان می‌دهد که داشتن یک هدف برای شما و خانواده شما خوب است. این احتمال وجود دارد که هدف شما با هدف پدر و پدربزرگتان متفاوت باشد.

محققان می‌گویند که پدران نسل‌های گذشته هدف خود را حمایت مالی از خانواده‌ها و انضباط برای فرزندانشان می‌دانستند. برخی خود را رهبر و الگوی خانواده خود میدانستند به ویژه در مورد تعلیمات دینی. اما پدران امروزی نقش خود را تا حدودی متفاوت می‌بینند. برای بیش از یک قرن تعداد زنان در نیروی کار به طور پیوسته افزایش یافته است. امروزه تقریباً به اندازه مردان زنان هم شاغل هستند و حقوق خود را دریافت می‌کنند.

در این مقاله روش های آماده گی قبل از پدر شدن بیان شده است که لازم است مورد توجه قرار گیرد :

پدر شدن

قبل از پدر شدن از این فرمول‌ها کمک بگیرید

 1.  به سادگی و بلافاصله بعد از شنیدن صدای گریه او به سمتش بروید و با او حرف زده یا برایش زیر لب چیزی بخوانید. وقتی او صدای شما را می‌‌شنود، آرامش خاصی پیدا می‌کند.
 2.  شما هم باید هرازگاهی کارهای نگهداری فرزندتان را انجام دهید. وقتی برای عوض کردن پوشک فرزندتان به همسرتان کمک می‌کنید، سعی کنید با کودک‌تان حرف بزنید و درباره چیزهایی که آرزو دارید برایش آواز بخوانید، او هم فکر خواهد کرد که عوض کردن پوشک نوعی بازی است.
 3.  نوزادتان را نزدیک به سینه‌تان نگه دارید و او را به آرامی و با یک ریتم مشخص تکان دهید. او این ریتم منحصر به‌فرد شما را حس می‌کند. این کار باعث محکم شدن ارتباطش با شما خواهد شد.
 4.  هر وقت دیدید سر و صدایش در آمد، مکالمه‌ای را با او آغاز کنید. وقتی شما هم به آرامی چیزی را در پاسخ زمزمه کنید، در واقع دارید با هم حرف می‌زنید و ارتباط برقرار می‌کنید.

کسب و کار چه ارتباطی به اهداف ما دارد؟

پدران امروزی خیلی بیشتر از پدرانشان با فرزندانشان وقت می‌گذرانند. در نتیجه این پیشرفت‌ها امروزه بسیاری از پدران «پرورش» را در کنار «تدارک» به هدف خود اضافه می‌کنند. پدران هدفشان این است که بهتر از پدران خود باشند و بچه‌هایی تربیت کنند که بهتر از آن‌ها باشند. منظور آن‌ها از این حضور فیزیکی و عاطفی در زندگی فرزندانشان می‌باشد.

برای بسیاری از مردان تربیت فرزندان به این معناست که آن‌ها باید خودسازی و مراقبت از خود را بخشی از هدف خود قرار دهند.قبل از پدر شدن از منظر تکاملی هدف ممکن است عمر را طولانی‌تر کند و هدفی که با پدر شدن همراه می‌باشد ممکن است رفتار‌های سالم‌تری را ایجاد کند که می‌تواند توسط فرزندان ما اتخاذ شود. به هر حال تکامل شامل انتقال ژن‌های ما می‌شود. فرزندان ما شانس بیشتری برای بزرگ شدن به اندازه کافی دارند تا فرزندان خود را داشته باشند.

رابطه پدر و فرزند مي‌تواند تاثير دائمي بر سلامت و رشد كودك داشته باشد

دختر دارها بخوانند

 • دختران در این سنین دوست دارند پدرشان از آنها تعریف و تمجید کند. وقتی از او تعریف می‌کنید، سعی کنید تعریف‌تان خیلی خاص، درست، دقیق و مثبت باشد. تعریف بیش از حد ممکن است چندان جالب نباشد، بنابراین به‌دنبال جزئیات باشید و طبعا دختران هم خوشحال خواهند شد.
 •  دخترها وقتی می‌فهمند که پدرشان رابطه خوب و عمیقی با آنها دارد، اعتماد به‌نفس پیدا می‌کنند. سعی کنید ببینید چیزهای مورد‌علاقه دخترتان چیست و درباره لذت‌هایش با او صحبت کنید. وقتی نسبت به کاری که انجام می‌دهد علاقه نشان دهید، متوجه می‌شود که برای شخصیت او ارزش قائل شده‌اید. این باعث می‌شود سطح اعتماد به نفس او ارتقا پیدا کند.

آداب پدر شدن!

 • در کارها و تکالیف مدرسه‌اش سهیم شوید. مدرسه، مرکز زندگی دخترتان است. قبل از پدر شدن سعی کنید همان‌قدر در آن سهیم و دخیل باشید که او می‌خواهد. این یعنی هنگام انجام تکالیف کنارش بنشینید و یک جاهایی در انجام‌شان به او کمک کرده یا کوله‌اش را آماده کنید.
 •  با دوستانش دیدار کنید. دوستان او در مرکز زندگی‌اش قرار دارند. اگر فردی اجتماعی و خونگرم است، سعی کنید او را به مهمانی‌های بچه‌ها بفرستید، با دوستانش حرف بزنید و به عکس‌هایش نگاه کنید.

پدر‌ها چگونه می‌توانند هدف خود را پیدا کنند؟

تقریباً هیچ مطالعه علمی اخیری در مورد چگونگی ایجاد حس هدف در پدران وجود ندارد. با این حال محققان شروع به درک عواملی کرده‌اند که اهداف ما را در طول عمر ما شکل می‌دهند و بینش‌هایی را ارائه می‌کنند که می‌تواند به پدران در یافتن هدفشان کمک کند. قبل از پدر شدن در اینجا برخی از مسیر‌هایی است که ممکن است برای کشف هدف خود انتخاب کنید شامل:

قبل از پدر شدن کتاب بخوانید و فیلم ببینید:

رمان‌ها، کتاب‌های کمیک، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی بی‌شماری وجود دارد که پدران را متفکرانه به تصویر می‌کشند. شاید بیشتر به متون مذهبی یا حتی داستان‌های ورزش نگاه کنید اما دیدن اهداف پدران دیگر چه واقعی و چه خیالی می‌تواند به شما کمک کند تا اهداف خود را ببینید.

دختر دارها بخوانند

 

زماني كه پدر و فرزند در كنار هم هستند بايد براي برقراري ارتباط مؤثر تلاش كنند

نشان دهید که حامی‌اش هستید

دختران یک تا ۱۰ساله عاشق پدران خود هستند. باید این قضیه را درک کنید که دخترتان عاشق این است که دور و بر او باشید، در‌واقع دوست دارد به نوعی توجه شما را جلب کند و به حرف‌های‌تان گوش دهد. او تشنه توجه شماست، پس آن را از او دریغ نکنید. در حقیقت دختربچه‌ها بیشتر به سمت پدر گرایش دارند و دوست دارند از آنها حمایت پدرانه شود.

با والدین، دوستان و خانواده خود صحبت کنید

مهم است که به طور متفکرانه و عمدی با یکی از والدین خود بنشینید و به صراحت در مورد آنچه که‌ایده شما از یک پدر خوب و اهداف شما را شکل می‌دهد صحبت کنید و به حرف‌های والدین دیگر گوش دهید. می‌توانید همین الان با پدران خانواده خود صحبت کنید.

 شاد و پرانرژی باشید:

بسیاری از پدران هدف خود را تربیت فرزندان شاد توصیف می‌کنند و بنابراین سعی می‌کنند خودشان شاد باشند. وقتی با بچه‌هایتان بازی می‌کنید همیشه نباید فقط کار‌هایی را انجام دهید که آن‌ها از آن لذت می‌برند. مهم است کار‌هایی را که دوست دارید انجام دهید.

اگر در والیبال مهارت دارید ببینید آیا آن‌ها با شما توپ بازی می‌کنند یا خیر. اگر شما عاشق فیلم هستید بار‌ها و بار‌ها با بچه‌هایتان فیلم‌ها را تماشا کنید و در مورد پیام‌هایی که فیلم‌ها می‌دهند صحبت کنید.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید