چی بخوریم نوزاد زیبا و باهوش بشه
بازدید 2600
Leila 325 روز پیش 6
8 دیدگاه

چی بخوریم نوزاد زیبا و باهوش بشه و معرفی 12 خوراکی

داشتن یک نوزاد زیبا و باهوش آرزوی هر پدر و مادری است حتی اگر اولویت اول آنها سلامتی و داشتن فرزند صالح باشد. این مطلب، راهکارهایی برای زیبا شدن نوزاد ارائه می دهد.

چگونه نوزاد زیبا و باهوش به دنیا بیاوریم

در زمان حاملگی و در 3 یا 4 ماهگی به سیب قرمز سوره یوسف بخوانید و فوت کنید و به همسر خویش بخورانید تا نوزاد زیبا و باهوش، نیکو و زیبا نصیبتان شود.

کاسنی بخورید تا خون شما زیادتر گردد فرزند زیبایی از شما بوجود آید.

خوردن گلابی توسط پدر ، سبب زیبایی فرزند می شود.

به زنان باردار گلابی بدهید که فرزندان را نیکو و زیبا می کند.

به زنان باردار گلابی بدهید که اخلاق فرزندانتان را نیکو می کند.

خوردن گلابی مایه قوت قلب ، پاکی معده ، صفای دل ، دلیری و زیبایی بچه می شود.

گلابی قلب را جلا می دهد و دردهای درون را به اذن حق شفا می بخشد.

در کتاب کافی از امام صادق (ع) نقل شده : ایشان در حالی که به کودکی زیبا می نگریست فرمود : باید پدر این پسر بچه ، گلابی خورده باشد.

همچنین روایت شده است که پیامبر (ع) گلابی اش را تکه کرد و به جعفر بن ابی طلالب داد و به او فرمود : بخور ! همانا گلابی رنگ را جلا می دهد و نوزاد زیبا و باهوش و نیکو می گرداند.

نوزاد زیبا و باهوش

خوردن کاسنی باعث بدنبا امدن نوزاد زیبا و ازدیاد در پسر آوردن می شود.

به دنیا آوردن نوزاد زیبا و باهوش

همچنین مرد میتواند در نیمه هر ماه عربی که ماه بدر است بر شکم همسر حامله اش سوره یوسف را بخواند تا ان شاءا.. فرزندش مانند بدر شود و نوزاد زیبا و باهوش داشته باشد !

خوردن کندر توسط زن باردار باعث زیادی عقل بچه ، باهوش ، پاکدل ، دانا و شجاع شدن پسر و خوشخو و نیکو شدن دختر می شود . در حدیثی آمده است : به زنان حامله کندر بخورانید ، بدرستی که طفل در شکم مادر کندر غذای او می شود ، دلش محکم و تحملش زیاد می شود.

برای داشتن نوزاد زیبا و باهوش  زمانی نزدیکی کنید که هر دو و مخصوصا مرد شهوت زیادی داشته باشد. برای افزایش شهوت میتوانید گرمیجات مثل زعفران،عسل،ادویه جات،پیاز و… مصرف کنید.

زیبائی مادر و نوزاد

پیغمبر: انگور ( مویز “و یحسن الخلق”) تصفی الون [گرم و تر- مویز گرم و خشک]
امام رضا از امام علی و او از پیغمبر: به (فانه یحسن اولادکم)[ گرم و تر ]
پیغمبر:کدو حلوائی (حسن خلقه و نضر وجهه)[گرم و تر]
امام صادق: کاسنی (و یحسن الولد )[گرم و خشک] ضمنا سبب پسرزائی می گردد.
امام رضا: انار- و یحسن الولد [سرد و تر- خون ساز]
امام صادق: روغن زیتون- یصفی اللّون – رنگ رخسار را صاف می کند [گرم و تر]

از میوه‌ها و سبزیجات سفارش شده استفاده کنید

شلغم

به علت خواص زیاد به زنان باردار و شیرده توصیه میشود و خوردن شربت آن در بارداری باعث رشد کودک ، آسانی دندان درآوردن ، استحکام استخوان ، زود به راه افتادن ، زود حرف زدن و مقاومت در برابر بیماریها می شود.

شربت شلغم

وسط یک شلغم را گود کرده و از عسل  پر کنید و بگذارید آب بیاندازد این مرهم سینه است.

شنبلیله

اگر میخواهید فرزندتان خرمن گیسو باشد در بارداری شنبلیله بخصوص خام مصرف شود.

روغن زیتون

برای اینکه نوزاد پوست خوب و روشن داشته باشداز روغن زیتون ، روغن ماهی ، کره گاوی و گوسفندی ،  هویج ، شیرخشت ، ترانجبین ، گرانگبین،  بیدخشت و عناب و نعناع مخصوصا دم کرده آن استفاده کنید.

ویتامین ث

خوردن میوه ها و سبزی هایی که ویتامین ث دارند رنگ نوزاد را زیبا میکنند.

ویتامین

اگر فرزندی با موی مشکی و پوست نرم میخواهید باید از حرارت آفتاب و اغذیه ای که ویتامین د ، گوگرد و منگنز دارند استفاده کنید مثل پیاز ، سفیده تخم مرغ ، کلم ، خیاربوته ای و ترب وقتی آفتاب به بدن برسد ولی عوامل ویتامین د نباشد موی نوزاد سرخ می شود اگر ویتامین د به جنین نرسد بور خواهد شد.

ویتامین آ

سبب مو خرمایی شدن فرزند میشود و نوزاد زیبا و باهوش خواهید داشت.

بابونه

خوردن بابونه و گل آن و دم کرده بومادران خصوصا گل آن در بور شدن موی نوزاد موثر است

تخم مرغ دو زرده

اگر مادر از تخم مرغ دو زرده استفاده کند چشم نوزاد را آبی می کند

گلابی

خوردن گلابی توسط پدر سبب زیبایی فرزند میشود. به زنان باردار گلابی بدهید که فرزندان نیکو و زیبا و اخلاقشان را خوب میکند . گلابی مایه قوت قلب ،پاکی معده ، صفای دل ، دلیری و زیبایی بچه میشود.

گلابی دارای ویتامین ب1 ، ب2 ، ب6 ، ث ، منیزیوم و فسفر است.

کاسنی

برای افزایش فرزند مفید است . آب کمر را افزایش داده و فرزند را نیکو و ذکور(پسر)بودن را زیاد می کند

خربزه

اگر زن باردار بخورد فرزند خوشرو و خوش خلق میشود.

نکته مهم در نوزاد زیبا و باهوش

مادر اگر در دوران بارداری دچار ترس شدید شود پوست جنین دچار لکهای تیره میشود . در موارد ترس مادر سریع باید از شربت عسل یا میوه شیرین مثل سیب درختی و به و گلابی  استفاده کند و از ترشیجات بپرهیزد. نوزاد زیبا

پرخوری و خوردن غذای یکنواخت و غذاهای مانده و فاسد مخصوصا گوشتی رنگ نوزاد را تیره میکند.

استنشاق دود زغال و دخانیات و تنفس در جای پرجمعیت رنگ نوزاد را تیره میکند.

حلما غریبی

استرس را از خود دور کنید

در پاسخ به چگونه نوزاد زیبا و باهوش  به دنیا بیاوریم باید بگوییم که استرس در میزان هوش کودک بسیار تأثیرگذار است، استرس بر روی سلول های مغز جنین تاثیر منفی گذاشته و هوش کودک را کم می کند.

بنابراین قبل از باردار شدن به عوامل کاهش استرس و به دست آوردن آرامش توجه و دقت لازم را داشته باشید. بهتر است در این دوران به طور کلی از محیط های تنش زا دوری کنید.

حتماً ورزش کنید و فعالیت خود را افزایش دهید، این موضوع در کاهش استرس و سلامت جنین بسیار موثر است. حتی می ‌توانید از تمرین های ریلکسیشن برای به دست آوردن آرامش بیشتر کمک بگیرید.

کودکانی که مادران آن ها در دوران بارداری دچار استرس شده اند؛ در ۵ سالگی با مشکل مواجه می‌ شود. مشکلات ان ها به صورت اختلال شناختی ، یادگیری زبان و کم هوش بودن بروز می کند.

چی بخورم بچه ام خوشگل بشه؟

انتخاب درست مواد غذایی توسط مادران در دوران بارداری، تاثیر زیادی بر روند رشد فیزیکی جنین داخل رحم این افراد داشته و بر زیبایی او اثر می­گذارد.

ممکن است بعضی مادران باردار از این موضوع آگاه نباشند که مصرف برخی مواد غذایی در این دوران حساس می­تواند جنین درون رحم آن­ها را به یک کودک زیبا و تنومند تبدیل کند.

به همین دلیل، در ادامه این مقاله، 10 ماده غذایی معرفی شده است که مادران باردار می­توانند از آن­ها تغذیه نموده و نوزاد زیبا و سالمی به دنیا بیاورند.

این مواد غذایی عبارتند از:

1.زعفران به همراه شیر باعث زیبایی و آرامش نوزاد می شود:
قدیمیان اعتقاد داشتند که زنان نباید در دوران حاملگی خود زعفران مصرف کنند. اما امروزه اعتقاد بر این است که زعفران، دارای عطر و طعم خاصی بوده و می­تواند زیبایی ظاهر و آرامش روان جنین داخل رحم زنان باردار را تضمین کند.

با این حال، زنان باردار باید مراقب باشند که این ماده غذایی بیش از حد مصرف نشود، زیرا باعث تولید گرما در بدن شده و تحمل شرایط دوران بارداری را برای مادر سخت خواهد نمود.

علاوه بر این، مصرف مداوم زعفران در برخی موارد ممکن است انقباضات رحمی را در بدن زنان باردار به همراه داشته و منجر به سقط جنین شود. به همین دلیل، زعفران باید فقط در سه ماهه سوم از دوران حاملگی زنان مصرف شود.
2. اسید فولیک برای زیبایی پوست و موی جنین :
همانطور که می­دانید وجود اسید فولیک کافی در بدن مادر باردار برای تشکیل سلول­های مغز کودک درون رحم او بسیار مهم است. با توجه به نتایج مطالعات انجام شده توسط محققان علوم زنان و زایمان، مصرف مکمل­ها یا مواد غذایی حاوی اسید فولیک،

در چهار هفته قبل از آغاز دوران بارداری و هشت هفته بعد از شروع این دوران، احتمال مبتلا شدن نوزاد به بیماری اوتیسم تا 40٪ کاهش می­دهد. همچنین، مصرف منظم این مکمل غذایی، تاثیر چشمگیری بر پوست و موهای جنین داخل رحم مادر باردار خواهد داشت.

شما می­توانید اسید فولیک را با مصرف غذاهایی مانند اسفناج، مرکبات، عدس، ماکارونی و غلات صبحانه دریافت کنید.

3. کره روشن کننده و براق کننده پوست جنین:
بر اساس نتایج تحقیقات انجام­شده توسط پزشکان متخصص زنان و زایمان، مادرانی که کره (به­ویژه کره آب­شده) را به رژیم غذایی دوران بارداری خود اضافه می­کنند، در روند زایمان طبیعی کم­تر درد می­کشند.

همچنین، مصرف این ماده غذایی مقوی به بدن زنان باردار کمک می­کند تا رنگ صورت کودک درون رحم این افراد روشن و براق شود.
4.بادام برای زیبایی نوزاد داخل رحم:
زنان باید برای داشتن نوزادی که دارای عضلات قوی باشد، در طول دوران حاملگی خود بادام خشک مصرف کنند.

جالب است بدانید که مصرف منظم بادام توسط مادران باردار، برای روشن­تر شدن رنگ پوست کودک درون رحم این افراد امری شناخته­شده است. شما می­توانید چند بادام خشک را پودر کرده و به  شیر اضافه کنید، سپس آن را بنوشید.
5.آب انگور، نوشیدنی مقوی برای زیبایی و سلامت نوزاد:
به دلیل این که آب انگور غنی از اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA) است، برای افزایش میزان رشد جنین درون رحم زنان باردار بسیار موثر است. بنابراین، هر زن حامله باید روزانه 60 میلی­لیتر آب انگور را در دو وعده مصرف کند تا بتواند کودکی سالم، زیبا، قوی و مقاوم در برابر بیماری­های مختلف به دنیا بیاورد.
6.خوردن تخم مرغ در بارداری و سفیدی پوست جنین داخل رحم:
اعتقاد بر این است که برای داشتن یک کودک سالم و قوی، زنان باردار باید تخم مرغ را به اندازه کافی مصرف کنند. جالب است بدانید که مصرف این ماده غذایی در سه ماهه دوم از دوران بارداری باعث سفید شدن پوست جنین درون رحم مادر باردار خواهد شد.
7.شیر نارگیل زیبایی بخش پوست نوزاد داخل رحم:
یادتان باشد که مصرف منظم شیر درون میوه نارگیل می­تواند تولد یک کودک سالم، زیبا و قوی را برای والدین او به ارمغان بیاورد.
8.پرتقال برای آرامش و زیبایی جنین:
مصرف همه مرکبات، مخصوصا پرتقال توسط زنان باردار باعث می­شود تا این افراد بتوانند نوزادانی سالم و آرام به دنیا بیاورند، زیرا این نوع میوه­ها غنی از ویتامین C بوده و نه تنها در رشد کودک درون رحم موثر هستند، بلکه باعث بهبود و سلامت  پوست نوزاد نیز می­شود.
9.آناناس میوه زیبایی نوزاد داخل رحم:
بر اساس اعتقادات هندی­ها، مصرف آناناس (که یک میوه غنی از ویتامین C می­باشد) توسط مادران باردار، رنگ پوست جنین درون رحم این افرادرا بهبود می­بخشد.

بنابراین، می­توان ادعا کرد که نوشیدن یک لیوان آب میوه آناناس، یک بار در هفته به مادر باردار کمک می­کند تا نوزاد سالم و قوی با پوستی روشن و شفاف به دنیا بیاورد.
10.شفافییت پوست جنین با خوردن دانه­ های روغنی:
خیساندن دانه های روغنی در آب و نوشیدن آب آن­ها در هفته ­های اول دوران بارداری و قبل از مصرف هر نوع ماده غذایی در وعده صبح، نه تنها به کاهش حالت تهوع شما کمک می­کند، بلکه باعث بهبود رنگ پوست فرزندتان شده و آن را شفاف و روشن خواهد نمود.

11.انگور برای زیبایی جنین:
برای زیبایی و سلامت نوزاد انگور و آب انگور تازه و طبیعی بخورید.
انگور و آب انگور طبیعی غنی از اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA) است.
این ماده‌ی غذایی برای رشد و زیبایی و افزایش مقاومت نوزاد در برابر بیماری‌های مختلف بسیار مفید می‌باشد.
پس مصرف انگور تازه باعث زیبایی جنین می‌شود.

تشخیص رنگ چشم فزند آینده‌تان

تشخیص رنگ چشم فزند آینده‌تان

 

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. بهمن گفت:

  عالی بود این پست

  1. helma گفت:

   رضایت شما بزرگترین دست آورد ماست دوست عزیز.